Sukces Patrycji na Pucharze PZŻ w Krynicy Morskiej

wpis w: Informacje | 0

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Patrycja Jałoszyńska wygrała kategorie U15 oraz U16 w klasie ILCA4 w regatach o Puchar PZŻ w Krynicy Morskiej!!!!

W dniach 24-26.05.2024 zawodnicy naszego klubu wzięli udział w regatach eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszy dzień rozegrano 3 wyścigi w dobrych warunkach wietrznych. Po pierwszym dniu Patrycja Jałoszyńska objęła prowadzenie, dobrze wypadła również Karolina Jałoszyńska, która w swojej kategorii U19 plasowała się na podium. Drugi dzień okazał się bezwietrzny i przesiedzieliśmy go na wodzie. Nie odbył się żaden wyścig. Trzeci dzień według prognoz miał być powtórką z dnia poprzedniego. Po długim oczekiwaniu odwołano wyścigi dla grup srebrnych. Grupy złote zostały przetrzymane na wodzie dłużej w nadziei na rozegranie wyścigu finałowego. Decyzja sędziego była trafna gdyż po krótkiej chwili warunki wietrzne umożliwiły rozegranie tego wyścigu. Mimo, że Patrycja nie wygrała tego wyścigu to przepłynęła go w pięknym stylu kończąc na 4 miejscu (open) i tak przypieczętowała swoje 1 miejsce na tych regatach. Dla Karoliny wyścig finałowy nie był szczęśliwy i zakończyła go na miejscu 36.

W regatach wzięli również udział Wincenty Sanecki, Alessandro Di Bugno oraz Kacper Michalski. Chłopcy nie zakwalifikowali się do grupy złotej. Nic straconego! Już w najbliższy weekend Puchar Pucka.

WYNIKI:

  • 1 miejsce w kategoriach: U16 Kobiet, U15 Kobiet zajęła Patrycja Jałoszyńska zajmując 2 miejsce w klasyfikacji OPEN ILCA 4
  • 5 miejsce w kategorii U19 Kobiet ILCA6 zajęła Karolina Jałoszyńska
  • 20 miejsce w kategorii U15 mężczyzn ILCA 4 zajął Alessandro Di Bugno
  • 24 miejsce w kategorii U15 mężczyzn ILCA 4 zajął Wincenty Sanecki
  • 23 miejsce w kategorii U17 mężczyzn ILCA6 zajął Kacper Michalski

Dziękujemy naszym sponsorom @Miastro Gmina Nysa oraz @Startostwo Powiatowe w Nysie za wspieranie naszych zawodników w wyjazdach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *