Zaproszenie na rejs €žZobaczyć Morze 2022€

wpis w: Informacje | 0

Zaproszenie na rejs €žZobaczyć Morze 2022€.

Marzenia się spełniają! Prawie 7 lat marzyliśmy o powrocie na pokład legendarnego S/Y Zawisza Czarny, projektu €žzobaczyć Morze€, który realizuje pełnomorskie rejsy osób niewidomych, słabowidzących i widzących.

W tym roku ta €žsztuka€ się uda.

Morze i Ty marzysz o przeżyciu fantastycznej przygody, pracy przy żaglach, sterowaniu żaglowcem, poznawaniu kunsztu żeglarskiego, spaniu w koi, mieszkaniu w kubryku, słuchaniu morskich opowieści i śpiewie szant?€Ś Nie zwlekaj! Ten rejs jest dla ciebie.

Zabieraj worek z ciuchami, jeśli masz, to orzeczenie o niepełnosprawności wzrokowej i wypłyń na Bałtyk z nami.

Terminy i trasy:

  • Etap I od 27 sierpnia 2022 do 03 września 2022
  • Etap II od 03 września 2022 do 10 września 2022.

Rejsy na Bałtyku, z początkowym i końcowym porcie w Gdyni, z planowanym odwiedzeniem Visy.

Odpłatność uczestnika: 1500 zł. Kwota ta stanowi ok. połowę całkowitych kosztów uczestnictwa, a drugą połowę uzupełniają środki pozyskane przez Fundację od donatorów.

Organizatorzy nie pokrywają kosztów przyjazdu i powrotu załoganta oraz wydatków osobistych w czasie rejsu.

Kryteria rekrutacji uczestników:

Rekrutacja otwarta z pierwszeństwem dla nowych uczestników.

Osoby z niepełnosprawnością zobowiązane są do dostarczenia skanu orzeczenia o niepełnosprawności, a niepełnoletni (min 16 lat) pisemnej zgody obojga rodziców lub opiekunów prawnych na udział w rejsie.

Rejestracja wyłącznie na: http://www.zobaczycmorze.pl/zgloszenie/

Fundacja zapewnia:

czarter żaglowca z załogą stałą i doświadczonymi Oficerami, ubezpieczenie NNW, zamustrowanie, szkolenia i zawody żeglarskie, pamiątkowe koszulki i pokrycie opłat eksploatacyjnych.

Fundacja Zobaczyć Morze chce się włączyć w naukowy projekt dotyczący żeglarzy z dysfunkcją wzroku. Stąd prosimy o wzięcie udziału w badaniach pozwalających na rozpoznanie charakterystycznych potrzeb oraz ograniczeń osób niewidomych i słabowidzących występujących podczas rejsów pełnomorskich na dużych jednostkach pływających, a następnie opracowanie systemu urządzeń umożliwiających osobom niewidomym i niedowidzącym samodzielne i bezpieczne poruszanie się po jednostce pływającej oraz wspomagającym samodzielne sterowanie. Potrzeby i ograniczenia osób niewidomych i słabowidzących zostaną także określone na podstawie stabiolograficznych i funkcjonalnych badań równowagi prowadzonych na lądzie i w morzu.

Więcej informacji o rejsach Zobaczyć Morze i regulamin na stronie WWW.zobaczycmorze.pl. Kontakty: Bieżące informacje o rejsie prezentowane są na liście Zobaczyć Morze. Organizator zaleca zapis na:

https://groups.google.com/forum/m/#!forum/lista-zobaczycmorze

Pocztą elektroniczną: fundacja@zobaczycmorze.pl

Telefoniczny:

Inga +48 604 66 22 55,

Jarosław +48 602 11 77 62

Robert +48 601 32 36 30,

Zapraszamy, Zarząd Fundacji Zobaczyć Morze.

Projekt dofinansowany ze środków MsiT w ramach €žProgramu UPOWSZECHNIANIA SPORTU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W 2022 r.€€.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *