Puchar Nysy 2017 za nami!

wpis w: Informacje | 0

Coroczne regaty tym razem z wiatrem.

 

Tegoroczna edycja regat o Puchar Nysy odbyła się w trochę chłodnej, ale za to żeglarskiej pogodzie. Przez dwa dni regat dzieci, młodzież oraz Ci starsi zawodnicy mogli zmierzyć swoje umiejętności na naszym wspaniałym akwenie.


Jak co roku wszyscy zawodnicy kuszeni słodkim smakiem lodów licznie przybyli na oficjalne otwarcie regat. Po podniesieniu bandery i krótkiej przemowie Komandora naszego klubu zawodnicy mogli już w spokoju skupić się nad zbliżającymi się wyścigami.

I zaczęło się!

W pierwszym dniu rozegraliśmy 4 wyścigi. Towarzyszył nam dość porywisty wiatr przez co najmłodsi zawodnicy regat borykali się z falami i z własnym strachem. Większość najmłodszych zawodników zostało odholowanych do bezpiecznej przystani, a Ci doświadczeni mogli walczyć o jak najlepsze wyniki w tych wspaniałych warunkach. Po wyścigach mogliśmy zregenerować siły przy smacznej grochówce 🙂

W drugim dniu regat było już cieplej, a wiatr nie słabł. Z tego względu rozstawiliśmy osobną trasę dla zawodników Optimista grupy B, którzy nie ukończyli w dniu poprzednim żadnego wyścigu. W ten sposób nie nudzili się na brzegu, a zmniejszona konkurencja na pewno dała im dużo satysfakcji. A na dużej trasie wyścigi trwały w najlepsze:

Łącznie rozegraliśmy 6 wyścigów więc plan został zrealizowany, a zawodniczka naszego klubu Karolina Jałoszyńska zdobyła 2 miejsce w grupie B dziewcząt.

 

Oczywiście nie obyło się bez wręczenia nagrody głównej. Jak co roku wręczał go nasz sponsor Piotr Nowicki z firma Agra Nowa.

I znów przyszło nam się żegnać, ale z pewnością nie na długo, w końcu sezon przed nami! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy brali udział w regatach o „Puchar Nysy 2017” i zapraszamy w przyszłym roku.

Wyniki końcowe:

Puchar Nysy – Wyniki ostateczne Laser Radial i Laser 4,7 20-21 maja 2017 r (1)

Puchar Nysy – Wyniki ostateczne OPTIMIST gr. A i B 20-21 maja 2017 r (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *