Kolejne starty naszych zawodników w klasie „C” i „OPP”

wpis w: Informacje, Regaty | 0

W dniach 12-14.05.2006 odbyły sie równolegle 2 główne imprezy w klasie „CADET” i „OPTIMIST”. Klasa „C” spotkała sie w Kiekrzu, a klasa „OPP” w Pucku.

W obydwu tych regatach uczestniczyli nasi zawodnicy. I tak w Poznańskim Pucharze Klasy Cadet wystartowali (w nawiasach zajęte miejsce): Marek Michalski — sternik i Jakub Lorek — załogant (42), Damian Gołos — sternik i Łukasz Łanowski — załogant (46) oraz Piotr Szczepankiewicz — sternik i Radosław Krężałek — załogant (55). Regaty odbyły sie przy bardzo słabych i zmiennych wiatrach.

W przeciwieństwie do regat w Kiekrzu, w Pucku doświadczonym żeglarzom pogoda dopisała. Silny (11-15 m/sek) i ustabilizowany co do kierunku wiatr sprawił, że podczas Pucharu Pucka w klasie „OPTIMIST” wygrali faktycznie najlepsi, a początkujący zapłacili „frycowe” w pełni tego słowa znaczeniu. Nasz debiutant w Grupie „A”, Tomek Brejer, po raz pierwszy w swojej karierze żeglarskiej spotkał sie z tak trudnymi dla niego warunkami, co znalazło odbicie w wyniku (126 miejsce).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *