Puchar PZŻ – Krynica Morska

wpis w: Informacje | 0

W dniach 19-21.05.2023 braliśmy udział w regatach o Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego.

W regatach wzięła udział 4 naszych zawodników. Warunki pogodowo-wiatrowe często nie sprzyjały im na trasie regat – zmienny „dziurawy” wiatr w pierwszy i drugi dzień regat starał się pokrzyżować plany naszym zawodnikom.

  • Obronną ręką wyszła z tego Karolina Jałoszyńska zajmując 2 miejsce w klasie ILCA 6 kobiet !!!
  • Jej siostra Patrycja prezentowała wspaniały poziom we wszystkich warunkach, ale pechowy falstart oraz duża konkurencja wśród dziewcząt w klasie ILCA 4 odsunęło ją od wymarzonego podium. W tej właśnie kategorii zajęła 6 miejsce – bardzo dobry wynik!
  • Kacper Michalski nie spotkał się z warunkami wietrznymi, w których miałby większe szanse. Zabrakło silniejszego wiatru, przy którym mógłby wykorzystać swoje predyspozycje. W ostatni dzień w grupie silver wygrał jeden z wyścigów, który był rozgrywany przy mocniejszym wietrze. Ostatecznie skończył regaty na 4 miejscu w grupie srebrnej ILCA 4
  • Alessandro Di Bugno prezentuje coraz lepszy poziom i widać jego postępy w pływaniu na laserze szczególnie na starcie. Olek jest przykładem tego, że ciężka praca przynosi rezultaty. Niestety duży pech w dwóch startach spowodowały, że zajął on 25 miejsce w grupie srebrnej. ILCA4.

Dziękujemy sponsorom: Gmina Nysa oraz Starostwo Powiatowe w Nysie za wspieranie nas w wyjazdach na regaty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *