Finał Pucharu Polski w klasie Laser

wpis w: Informacje | 0

W dniach 1-4.10.2020 dwójka zawodników Klubu Żeglarskiego Nysa - Karolina Jałoszyńska oraz Marcel Skubański startowali w najważniejszych regatach sezonu gdyż były to dla nich Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Laser 4.7.

W pierwszy dzień przy umiarkowanym wietrze Karolina pływała bardzo równo co pozwoliło jej po 3 wyścigach zajmować 3 miejsce. Marcel w tym dniu zaliczył awarię sprzętu, podczas wyścigu, w którym zajmował miejsce z przodu stawki. Ten dzień zakończył na 42 miejscu. W kolejnym dniu przy nieco silniejszym wietrze Karolina awansowała na drugie miejsce, a Marcel podskoczył o jedno "oczko".  Niestety prognoza pogody na kolejne dwa dni była bezlitosna. Siła wiatru znacznie wzrosła osiągając w porywach nawet 14 m/s! W takich warunkach znacznie trudniej utrzymać się w stawce najlepszych zawodników. Aby tego dokonać trzeba posiadać doskonałą formę fizyczną jak i wytrenowaną technikę żeglowania przy tej sile wiatru. Jak wyniki pokazały - nasi zawodnicy muszą doskonalić się w tym zakresie aby dosięgnąć medalowych pozycji.  W efekcie po 5 ciężkich wyścigach Karolina spadła na 7 miejsce. Marcel zaliczając kolejną awarię spadł na 45 pozycję. Flota dziewcząt liczyła 37, a chłopców 67 jachtów. W przyszłym roku Karolina znów będzie mogła walczyć w tej samej kategorii, więc będzie szansa się odegrać!

Podczas zakończenia regat Karolina Jałoszyńska została wyróżniona za zajęcie 3 miejsce w rankingu Pucharu Polski Polskiego Stowarzyszenia Klasy Laser. Gratulujemy tego osiągnięcia!

Dziękujemy Gminie Nysa oraz Cukrom Nyskim za wspieranie naszych zawodników w wyjazdach na regaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *