Dobry występ optymiściarzy w Pszczynie.

wpis w: Informacje | 0

W minioną sobotę i niedzielę 4 osobowa  reprezentacja klubu w klasie optimist wzięła udział w regatach o Puchar Pszczyny. Niestety zmagania na wodzie odbyły się tylko w sobotę. Przy zmiennych warunkach – pierwszy wyścig dość silny wiatr, natomiast dwa pozostałe przy wietrze średnim nasi zawodnicy pokazali się z dobrej strony. Karolina Jałoszyńska w kategorii dziewcząt ukończyła regaty na miejscu 4 będąc w klasyfikacji open 7 na 80 startujących. W klasyfikacji do lat 9 chłopców miejsce medalowe – 2 zdobył Kacper Michalski co było pierwszym tak znaczącym osiągnięciem. W klasyfikacji generalnej zajął 41/80 startujących. Marcel Skubański zajął 37 miejsce. Byłoby znacznie lepiej gdyby nie falstart w ostatnim wyścigu. Michałowi Kaczmarkowi nie udało się ukończyć żadnego wyścigu w związku z czym nie został sklasyfikowany w regatach. Ostatniego naszego zawodnika Kacpra Kulawiaka wyeliminowała ze startu w regatach choroba.