W każdą sobotę i niedziele,
Od godz. 11:00 do 14:00.

Zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczynki w wieku 7-11 lat na zajęcia szkółki żeglarskiej, na której będą mogli poznać wspaniały sport jakim jest ŻEGLARSTWO.
Na zajęciach nauczamy podstaw żeglarstwa oraz zasad bezpieczeństwa związanych z aktywnym wypoczynkiem nad wodą. W ramach zajęć dzieci mają okazję zapoznać się z akwenem jeziora nyskiego poprzez liczne rejsy, które organizujemy.
Stawiamy na sport - dzieci, które mają odpowiednie predyspozycje i chęci do dalszego rozwoju przechodzą ze szkółki żeglarskiej do sekcji regatowej, gdzie biorą udział w ogólnopolskich zawodach.

Półkolonie żeglarskie

 

Co roku na wakacje organizujemy półkolonie pod żaglami, które trwają 5 dni w tygodniu od godz. 9 do 16. Podstawowe zajęcia z żeglowania wyczynową łódką Optimist, rejsy jachtami turystycznymi, gry i zabawy ruchowe, zajęcia świetlicowe. Uczestnicy mają zapewnioną opiekę trenerską, ubezpieczenie NWW, obiad oraz wynajem łodzi.
Terminy turnusów podawane są w maju, należy śledzić naszą stronę lub kontaktować się z nami.

Sekcja regatowa

Zawodnicy naszego klubu uczestniczą w ponad 15 ogólnopolskich regatach w ciągu sezonu. Ilość zawodników na takich regatach sięga czasami 600 uczestników. Nasi młodzi sportowcy startują na jachtach klasy Optimist oraz na olimpijskiej klasie Laser.
Doświadczenie oraz umiejętności zdobywają na co weekendowych treningach na naszej przystani, a także na obozach żeglarskich na Zatoce Puckiej. Wyniki ich zmagań można śledzić w naszych aktualnościach.

Instruktorzy

Zajęcia szkółki żeglarskie oraz sekcji regatowej prowadzi czterech doświadczonych instruktorów, którzy całe swoje życie zajmują się żeglarstwem.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 600 288 545.

Serdecznie zapraszamy!