PUCHAR NYSY 8-9.06.2024

wpis w: Informacje | 0

W dniach 8-9.06.2024 na naszej przystani odbyły się regaty o Puchar Nysy. Na naszej przystani gościliśmy zawodników z zaprzyjaźnionych klubów z południa Polski, Czech oraz Słowacji.

Pierwszy dzień regat rozpoczęliśmy od oczekiwania na wiatr, który pojawił się po godzinie 13. Rozegrany został jeden wyścig, po czym wiatr poleciał gdzieś daleko i musieliśmy się tym wyścigiem zadowolić. Zawodnicy wrócili na brzeg gdzie mogli posilić się kiełbaską z grilla. W drugi dzień regat wiatr sprzyjał nam od rana dzięki czemu rozegraliśmy jeden wyścig i niestety na tym musieliśmy zakończyć rywalizację gdyż wiatr znów miał inne plany. Dla pocieszenia na brzegu czekała już grochówka dla wszystkich. Zła passa wiatrowa musi się w końcu skończyć więc już w następnym roku planujemy rozegranie wszystkich 6 wyścigów. 🙂

Zawodnicy naszego klubu nie zawiedli na swoim jeziorze:

-Patrycja Jałoszyńska wygrała klasyfikację w ILCA 4 i odjechała swoim nowym rowerem

-Karolina Jałoszyńska zajęła 2 miesjce w klasie ILCA 6 dziewcząt

-Michał Kaczmarek zajął 3 miejsce w klasie ILCA 4 chłopców

-Małgorzata Królicka-Twardowska zajęła 3 miejsce w klasie Optimist gr. B

-Ksawery Pietrzak zajął 3 miejsce w kategorii Optimist gr B chłopców do lat 9

-Olivia Kierpacz – nasza debiutantka – zajęła 3 miejsce w klasyfikacji Optimist gr. B dziewcząt do lat 9

DZIĘKUJEMY NASZYM SPONSOROM – to dzięki nim dzieci mogą cieszyć się wspaniałymi nagrodami oraz ciepłymi posiłkami.