Klub Żeglarski NYSA

O Klubie

Klub Żeglarski Nysa, którego historia zaczęła się w początkach lat sześćdziesiątych zeszłego stulecia, aktualnie jest zarejestrowanym w Krajowym Rejestrze Sądowym Stowarzyszeniem osób korzystających z aktywnego wypoczynku i relaksu nad wodą, jaki daje żeglarstwo, windsurfing, sporty motorowodne i inne, działającym na podstawie Statutu.

Klub Żeglarski Nysa jest właścicielem przystani klubowej położonej nad lewym brzegiem Jeziora Nyskiego w miejscowości Głębinów, gdzie aktualnie prowadzi swoją działalność.

Sezon żeglarski w KŻ Nysa oficjalnie otwierany jest uroczyście na początku maja, kończy się zaś w październiku. W tym czasie jest czynna przystań żeglarska, gdzie najważniejszą osobą jest bosman.

Obecnie Klub zrzesza 84 osoby.

Władze klubu

Podstawowe cele klubu