Obóz w Pucku 2021

wpis w: Informacje | 0

W dniach 10-19.07.2021 Klub Żeglarski Nysa przeprowadził zgrupowanie w Pucku, w którym wzięło udział 6 zawodników: Ania, Wicek, Michał, Mateusz, Marcel i Kacper. Pogoda była wspaniała przez cały obóz pozwalając trenować nam codziennie w różnych warunkach wiatrowych.

W pierwszym dniu każdy zawodnik został sfilmowany tak aby mogli na własne oczy zobaczyć jakie błędy popełniają. Wyznaczyliśmy cele jakie każdy z zawodników powinien osiągnąć pod koniec obozu. Cały obóz spędziliśmy na doskonaleniu prowadzenia łódki, pozycjonowania na stracie oraz taktyki pierwszej i drugiej halsówki. Znaleźliśmy również czas aby na chwilkę odpocząć od żeglarstwa korzystając z atrakcji Aqua Parku w Redzie, które wymęczyły nas okropnie jednak również w ten dzień wyszliśmy na wieczorne żeglowanie zakończone przewrotkami o zachodzie słońca.

Przedostatni dzień to sprawdzenie swoich umiejętności w rywalizacji z zaprzyjaźnionym klubem. Okazało się, że zarówno nasi optymiściarze jak i laserowcy zdominowali konkurencje z czego byliśmy bardzo zadowoleni 🙂

Ostatni dzień obozu pożegnał nas bardzo silnym wiatrem co ukazało, że nasi najmłodsi żeglarze muszą nabrać jeszcze dużo siły i umiejętności aby radzić sobie w takich warunkach. Lepiej radzili sobie nasi laserowcy wykonując ciężką prace podczas długiej i żmudnej halsówki. Na koniec treningu Marcel i Kacper mogli w pełni czerpać radość z żeglowania na laserze ślizgając się w poprzek zatoki puckiej. Po treningu spakowaliśmy sprzęt i byliśmy gotowi do powrotu.

Dziękujemy gminie Nysa za wspieranie tego typu wyjazdów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *