Puchar Pucka

wpis w: Informacje | 0
W regatach łącznie wzięło udział ponad 220 zawodników w klasach Laser Standard, Laser Radial oraz Laser 4.7. Rywalizowanie w tych regatach było podwójnie trudne. Z jednej strony na liście startowej znajdowało się wielu znakomitych zawodników, a z drugiej warunki atmosferyczne dawały wszystkim w kość. Pięć z dziewięciu wyścigów odbywało się przy sile wiatru 11 m/s i więcej. W pozostałych wyścigach prędkość wiatru nie spadała poniżej 8 m/s.
Karolina Jałoszyńska prezentowała żeglarstwo na bardzo wysokim poziomie i po drugim dniu wyścigów zajmowała drugie miejsce w kategorii dziewcząt. Mając na koncie tyle samo punktów co zawodniczka na pierwszym miejscu. Niestety ostatni dzień regat okazał się pechowy dla Karoliny, a w tym samym czasie rywalki, które w tabeli wyników deptały jej po piętach zaliczały same dobre pozycje. Ostatecznie Karolina w kategorii Laser 4.7 U16 zajęła 4 miejsce.
Kacper Michalski zajął w klasyfikacji Laser 4.7 open 64 miejsce. Biorąc pod uwagę trudne warunki oraz małe doświadczenie na nowej klasie to wynik uznajemy jako dobry. Marcel Skubański również miał problemy na większym żaglu startując w klasie Laser Radial po raz pierwszy. Marcel ukończył regaty na 83 miejscu.