Regaty o „Puchar Nysy 2019”

wpis w: Informacje | 0

W dniach 25-26.05.2019 na jeziorze nyskim odbyły się coroczne regaty o Puchar Nysy. Na naszej przystani pojawiło się ponad 100 zawodników co świadczy o tym, że nyskie regaty cieszą się dużą popularnością, a żeglarstwo wśród młodzieży i dzieci ma się dobrze. Do Nysy przyjechali zawodnicy z kilkunastu klubów z całej Polski.

W pierwszy dzień regat oko cieszyła ilość łódek stojących na naszej przystani, sprzyjała piękna słoneczna pogoda jednak naszym wrogiem był wiatr, a w zasadzie jego brak. Na szczęście po krótkiej chwili czekania zeszliśmy na wodę, a warunki wietrzne umożliwiły nam zorganizowanie jednego wyścigu w klasie Optimist oraz dwa wyścigi w klasie Laser. Po skończonej rywalizacji na brzegu dla zawodników czekała gorąca grochówka ufundowana przez ośrodek Błękitna Zatoka.

Podczas drugiego dnia regat brak wiatru nadal nam doskwierał jednak nie chcąc się poddawać zeszliśmy na wodę z nadzieją rozegrania choćby jednego wyścigu. Niestety warunki nie pozwoliły na zrealizowanie naszego planu.

Dobre wyniki podczas naszych regat osiągnęli zawodnicy Klubu Żeglarskiego Nysa:

• 2 miejsce w klasyfikacji Laser 4,7 dziewcząt  zdobyła Karolina Jałoszyńska
  • 3 miejsce w klasyfikacji Laser 4,7 chłopców zdobył Marcel Skubański
  • 2 miejsce w klasyfikacji generalnej Optymist Grupa B zdobył Kacper Michalski
  • 1 miejsce w klasyfikacji Optimist gr. B dziewcząt do lat 9  zdobyła Patrycja Jałoszyńska jednocześnie zajmując 3 miejsce w grupie dziewcząt.