Finał OOM w klasie Laser za nami

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

W dniach 6-10.08.2011r w Zegrzu odbyły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Województwo Opolskie oraz nasz klub reprezentowało trzech zawodników w klasie Laser: Radosław Krężałek, Jakub Jedynak, Michał Babicz.

Regaty rozegrano w bardzo różnorodnych warunkach wietrznych od 2m/s do 16m/s. Specyficzny Zalew Zegrzyński wymuszał żeglowanie bardzo czujne, ze względu na duże zmiany kierunku wiatru.

Regaty te pokazały iż Radek to zawodnik mający szansę ścigania się o medale. Pływał bardzo poprawnie, niestety nie ustrzegł się dwóch błędów, a w szczególności w wyścigu 5 wystartował za szybko i sędziowie wyłapali jego falstart. Gdyby nie ten wyścig, były realne szanse na walkę o medal. Mówi się trudno i pływa się dalej.

Jakub pływał na swoim poziomie, niestety nie wykorzystywał szans, jakie sam sobie stwarzał. Pływał w poszczególnych wyścigach w pierwszej dziesiątce, niestety nie dopływając do mety na tych miejscach. Szkoda, bo była możliwość, aby zajął miejsce w pierwszej dwudziestce.

Michał niestety zawiódł na całej linii. W swojej grupie zajął ostatnie miejsce. Przyczyną tego stanu rzeczy był brak treningu i opływania.

Wyniki: Radek 9, Jakub 33, Michał 20 w grupie open. Pociechą z tych regat jest zdobycie przez Radka punktów zaliczanych do współzawodnictwa dzieci. Na zdjęciu reprezentacja Województwa Opolskiego.

Zostaw Komentarz