Zwycięstwo Radka w Zarzeczu

wpis w: Informacje, Regaty | 0
r3.JPG

Dwóch naszych zawodników Radosław Krężałek oraz Tomasz Brejer było uczestnikami obozu w Międzybrodziu Bielskim.

W trakcie trwania tego obozu brali udział w cyklu regat pod nazwą Puchar Dwóch Jezior. W pierwszej imprezie, tj. IV Regatach Żar, Radek zajął 8 miejsce, pomimo szansy na zajęcie wyższej lokaty (po swoim błędzie musiał się wycofać z wyścigu). Tomek zajął 11 miejsce.

Drugą imprezą były drużynowe Mistrzostwa Śląska. Ze względu na brak pełnej drużyny startowali z zawodnikami z innych klubów, którzy reprezentowali bardzo słaby poziom. W związku z powyższym zajęli odległe miejsce.

W ostatnich regatach pod nazwą „IV Memoriał Stanisława Kasprzyckiego” Radek udowodnił, że stac go na osiaganie dużo lepszych wyników. W pierwszym dniu regat zdeklasowal rywali zajmując dwa razy pierwsze i raz czwarte miejsce. Niedziela miała utwierdzić dominację Radka w tych regatach. W bardzo trudnych warunkach (6 stopni Beauforta) dopływał do mety na 2 miejscu, lecz bardzo silny podmuch wiatru spowodował jego wywrotke. Na skutek tej sytuacji zajął dopiero 9 miejsce. W tym dniu był to ostatni wyścig. Pomimo tej wpadki Radek obronił pierwsze miejsce, zdobywając puchar w Memoriale Kasprzyckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *