Puchar Beskidów zdobyty!

wpis w: Informacje | 0

W dniach 04-05.09.2021 zawodnicy Klubu Żeglarskiego Nysa wzięli udział w regatach o Puchar Beskidów, które odbywały się na jeziorze Żywieckim.

W pierwszy dzień rozegrano jedynie jeden wyścig w klasie Laser Radial oraz Laser 4.7. Warunki wiatrowe były bardzo niestabilne. Niestety dla Optymista nie udało rozegrać się ani jednego wyścigu mimo wielu prób.

W drugi dzień regat wiatr nas nie zawiódł i w pięknych żeglarskich warunkach rozegrano 3 wyścigi w klasie Laser 4.7 gdzie nasza zawodniczka Karolina Jałoszyńska zdobyła pierwsze miejsce w każdym z nich wygrywając regaty w pięknym stylu. Bardzo dobrze wypadł również Kacper Michalski, który dzięki równej formie w każdym z wyścigów wywalczył 3 miejsce w kategorii chłopców. Finalnie jednak Kacper zajął drugie miejsce dzięki protestowi, który przegrał jego rywal.

W klasie Lader Radial udało rozegrać się 4 wyścigi – dobrze prezentował się Marcel Skubański – udało mu się wygrać jeden z wyścigów z ogromną przewagą oraz zająć drugie miejsce w wyścigu nr 3. Kilka błędów sprawiło, że Marcel jednak nie stanął na podium.

W klasie Optymist rozegrano 3 wyścigi. Spośród naszych zawodników najlepiej wypadła Patrycja Jałoszyńska zajmując ostatecznie 3 miejsce w grupie B dziewcząt.

Wyniki naszych pozostałych zawodników możecie sprawdzić na:

Klasa Laser: https://www.upwind24.pl/regatta/puchar-beskidow-interpuchar-2021-1/results

Klasa Optymist: Wyniki w galerii zdjęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *