Puchar Nysy zdobyty!

wpis w: Informacje | 0

W dniach 15-16.08.2020 na jeziorze nyskim odbyły się coroczne regaty o Puchar Nysy, termin regat został w tym roku wyjątkowo przesunięty na sierpień ze względu na sytuację epidemiologiczną. W regatach wzięło udział 74 zawodników startujących w trzech klasach: Laser Radial, Laser 4.7 oraz Optimist B. W pierwszy dzień regat udało rozegrać nam się 4 wyścigi mimo długiego wyczekiwania na wiatr. Komisja sędziowska podjęła decyzję o skróceniu trasy co pozwoliło sprawnie przeprowadzić wszystkie zaplanowane na ten dzień wyścigi. W drugi dzień regat wiatr ponownie kazał na siebie czekać jednak mimo to udało się przeprowadzić 2 wyścigi .

Tegoroczna edycja regat jest dla nas wyjątkowa, gdyż nareszcie Puchar Nysy został w Nysie! Zdobyła go Karolina Jałoszyńska w klasie Laser 4.7 dominując zarówno w kategorii dziewcząt jak i w klasyfikacji open. Inni nasi zawodnicy również stawali na podium: