Kolejny start naszych żeglarzy

wpis w: Informacje | 0

W dniach 28-29.04.2018 na Jeziorze Dzierżno Małe odbyły się regaty Otwarte Mistrzostwa LOK. W regatach udział wzięli reprezentanci Klubu Żeglarskiego Nysa w klasie optimist: Karolina Jałoszyńska, Patrycja Jałoszyńska, Natalia Kulawiak, Kacper Kulawiak, Michał Kaczmarek, Mateusz Chrobak i w klasie laser 4.7: Marcel Skubański i Paweł Szota.

Pierwszego dnia odbyło się pięć wyścigów, a drugiego dnia grupa A optimista i lasera 4.7 mieli dwa wyścigi, a grupa B optimista jeden. W grupie B startowało 51 zawodników. Najlepsze miejsce zajął Kacper Kulawiak, który był 17 tuż za nim Michał Kaczmarek 18. Nasza najmłodsza zawodniczka Patrycja Jałoszyńska zajęła 3 miejsce w grupie dziewcząt do lat dziewięciu, a w generalce była 37. Kolejna zawodniczka Natalia Kulawiak była 39, a Mateusz Chrobak 40.

W grupie A Karolina Jałoszyńska zajęła 2 miejsce wśród dziewcząt, a 3 w generalce. Debiutancki start w klasie laser 4.7 zaliczył Marcel Skubański zajmując 16 miejsce. Drugi nasz zawodnik Paweł Szota zajął 20 miejsce.

Naszym żeglarzom życzymy pomyślnych wiatrów i kolejnych sukcesów!