Sezon żeglarski 2017 zakończony

wpis w: Informacje | 0

W ubiegłą sobotę na naszej przystani spotkaliśmy się aby opuścić banderę kończąc tym samym sezon. 

W dosyć zimnych warunkach komandor Jerzy Jałoszyński krótko podsumował zeszły sezon oraz przedstawił pomysły i plany na następny rok. Po opuszczeniu bandery odbyło się coroczne spotkanie przy stole na ośrodku „Błękitna Zatoka”.
Ubiegły sezon zdecydowanie możemy uznać za udany. Tradycyjnie już, odbyło się szkolenie na patent żeglarza dzięki czemu nasze miasto pozyskało grupę nowych żeglarzy. Na naszej przystani miało miejsce sporo wydarzeń takich jak Regaty o Puchar Nysy, Mistrzostwa Polski Masters w klasie 470 oraz parę innych imprez sportowych. Sezon był również udany dla naszej sekcji regatowej gdzie wielokrotnie nasi zawodnicy stawali na podium w ogólnopolskich regatach. W Południowej Lidze Optymista Kacper Michalski zwyciężył w kategorii do lat 9, a Karolina Jałoszyńska zajęła drugie miejsce w kat. dziewcząt do lat 11.
Minął również pierwszy rok od kiedy na przystani nie sprawuje pieczy świętej pamięci Andrzej Biesiekierski – założyciel i budowniczy naszego klubu. Nasz nowy Bosman Leszek Francyk godnie go zastępuje co każdy kto przebywa na przystani może potwierdzić.
Na uroczystym zakończeniu zabrakło jednak frekwencji, a jej spadek można zauważyć przez ostatnie lata. Zachęcamy więc wszystkich naszych członków oraz sympatyków do brania udziału w takich uroczystościach aby ta ważna część tradycji klubowych nie wygasła.

zakończenie sezonu 2017 kż nysa

zakończenie sezonu 2017 kż nysa