Sukces naszych zawodników na IX Międzynarodowych Regatach o Puchar Beskidów

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

W dniach 6-8 września zawodnicy naszego klubu brali udział w regatach w Zarzeczu w pobliżu Żywca. W pierwszym dniu dobrze pływali Wiktor Orzeszko oraz Nikola Herman, po rozegraniu 3 wyścigów Wiktor zajmował 2 miejsce w grupie B, z powodu falstartu Nikoli w jednym z wyścigów była ona na nieco dalszej pozycji.
Drugi dzień to znakomite warunki pogodowe, w których rozegrano 4 wyścigi. W tym dniu najlepsza z naszego klubu okazała się Weronika Zalasińska wygrywając jeden z wyścigów oraz zajmując wysokie pozycję w pozostałych wyścigach podobnie jak Wiktor i Nikola.
Ostatecznie Wiktor zdobył pierwsze miejsce w grupie B w kategorii chłopcy, Nikola 2 miejsce w grupie B dziewcząt oraz Weronika zajeła 2 miejsce wśród dziewcząt w grupie A. W regatach brali udział również Ania Wiśniewska i Paweł Wiśniewski jednak ich nie duże doświadczenie nie wystarczyło aby zająć wysoką pozycję w grupie A. Zajeli odpowiednio 13 i 16 miejsce. W klasie Optymist łącznie startowało 34 zawodników.
W klasie Laser 4,7 wystartowała Antonina Jedynak zajmując 12 miejsce na 17 startujących.
GRATULUJEMY SUKCESÓW i mamy nadzieje, że zdobyte doświadczenie na tych zawodach przyniesie korzyści w nadchodzących regatach w Chełmie Śląskim.

Zostaw Komentarz