Puchar Rybnika – zdobyty przez Laserowców

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

Podczas regat o Puchar Rybnika nasi zawodnicy zdominowali walkę w klasie Laser Radial. Po emocjonującej walce w ostatnim wyścigu pierwsze miejsce zajął Marek Michalski przed Radkiem Krężałkiem. To ostatni wyścig decydował kto wygra regaty. W walce o zwycięstwo liczyło się trzech zawodników z których obronną ręką wyszli Marek i Radek, a trzecie miejsce zajęła Julia Stefaniak z Rybnika która jest Mistrzynią Polski w klasie Laser 4.7. W regatch wystartowali również na laserach 4.7 Patrycja i Tosia. Jedynie Patrycji udało się powalczyć w dwóch wyścigach zajmując miejsca około 10 co w końcowej klasyfikacji dało miejsce 16 miejsce. Tosia ukończyła regaty na 24 miejscu na 26 startujących. W klasie optymist wystartowaliśmy 5 zawodnikami. Najwyżej sklasyfikowany został Paweł Wiśniewski zajmując 25 miejsce,  Wiktor Orzeszko 30, Nikola Herman 38, Ania Wiśniewska 41, Miłosz Burgielski 56 na 59 startujących. Mogło być trochę lepiej. Szczególnie Paweł który po pierwszym dniu zajmował 15 miejsce. Niestety trema oraz brak opływania, to doprowadziło do słabszych miejsc w niedzielę, a tym samym spadek w końcowej klasyfikacji. Wniosek nasuwa się jeden – trening, trening i  jeszcze raz trening.