Mistrzostwa Polski Laser Radial — Chojnice

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

W dniach 7-9.09.2012 trzech naszych zawodników — Marek Michalski, Radek Krężałek, Michał Babicz — wzięło udział w Mistrzostwach Polski.


Regaty rozegrano przy bardzo trudnych warunkach wiatrowych; wiał wiatr 5-7 stopni w skali Beauforta, co dla naszych zawodników było dużym wyzwaniem. Okazało się jednak, że radzili sobie zupełnie przyzwoicie. Po pierwszym dniu regat zajmowali kolejno: Radek 17, Marek 34, Michał 55 miejsce na 64 startujących.

Była szansa na poprawę pozycji w drugim dniu. Częściowo zrealizowana — Marek po dobrych wyścigach awansował na 28 pozycję, Michał utrzymał swoje miejsce, niestety Radek stracił. Pierwsze dwa wyścigi to pływanie na swoim poziomie 16, 13. Trzeci wyścig rozpoczyna się rewelacyjnie — Radek płynie jako pierwszy z dużą przewagą — i w tym momencie dochodzi do awarii olinowania, co zmusza go do wycofania się z tego wyścigu, a w konsekwencji również z następnego. W związku z powyższym kończy regaty na 23 miejscu (16 wśród juniorów — a mógł być w pierwszej szóstce).

Zostaw Komentarz