Regatowcy nadal startują.

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

Trzebież to kolejne regaty eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wystartowaliśmy w sile trzech laserów. Niestety ekstremalne warunki wiatrowe oraz brak przygotowania do warunków morskich spowodowały słabe wyniki. Pierwsze dwa dni na brzegu(sztorm). Co prawda drugiego dnia próbowano przeprowadzić wyścigi, ale prób skończyła się wywrotkami większości zawodników, a płycizna Zalewu Szczecińskiego dokończyła dzieła. Uszkodzeniu uległo wiele masztów i żagli. W naszym przypadku dwa maszty nadają się do wymiany.

15-17.06.2012 to dni, w których startujemy w regatach Laserów — jest to Puchar Polski Centralnej w Zwgrzu będący kolejnymi eliminacjami do OOM. Start w tych regatach jest częściowo udany. Kwalifikację do OOM uzyskał rzutem na taśmę w ostatnim wyścigu Kuba JEDYNAK. Jako udane regaty należy uznać start Patrycji Bezary. Startując w grupie 15-latków zajęła 30 miejsce na 64 startujących. Jako dziewczyna zajęła 8 miejsce — niestety było to trochę za mało, aby zdobyć kwalifikację. Tosia i Mikołaj  niestety musieli uznać wyższość konkurentów i walczyć o kwalifikację w ostatniej eliminacji w Gdyni.

W tym samym terminie OPTYMISTY wystartowały w regatach o Puchar Pszczyny. Bardzo dobrze popłynęła Weronika Zalasińska, zajmując 6 miejsce w klasyfikacji generalnej i 2 wśród dziewcząt. Wiktor Orzeszko również zajął dobre 13 miejsce w gr. B. W grupie A dość dobrze zaprezentował się nowy zawodnik naszego klubu Grzegorz Adamczyk, zajmując 10 miejsce na 18 startujących.