Regatowcy nie próżnują

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

Starty w kolejnych regatach za nami.Rybnik to start optymistów w Sląskim Pucharze Optymista. Ekipa nasza liczyła 3 zawodników Patrycja,Tosia i najmłodszy zawodnik naszego klubu Wiktor Orzeszko. Dziewczyny startując w gr.A wykazały się słabo. Patrycja popełniając w dwóch wyścigach falstart przekreśliła swoje szanse na dobrą pozycję. Zajęła 26 miejsce a Tosia 34 na 40 startujaych. Wiktor pokazał iż ma predyspozycje do co raz to lepszych osiągnięć .W stawce 52 zawodników zajął 18 miejsce , a w jednym wyścigu  uplasował się na miejscu 9. Wszystko co dobre przed nim.

Kolejna impreza to regaty w Gdyni dla laserów. Wystartowało w nich 4 naszych zawodników dwóch na laserach radial i dwóch na 4.7. Radialowcy pokazali ,że plasują się w połowie stwaki.Radek Krężałek zajął 12 , a Marek Michalski 15 miejsce. Niestety nasi młodsi laserowcy nie zaprezentowali dobrej formy zajmując odpowiednio Kuba Jedynak 41, Michał Babicz 51 miejsce na 60 startujących. Musimy mocno trenować aby udało się zdobyć kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Kolejne regaty to Mistrzostwa Polski LOK w Dzierżnie. Startujemy w mocno eksperymentalnym składzie. Próby startu w klasie  Laser mają za sobą Patrycja, Tosia i Mikołaj. Przy optymalnych warunkach wietrznych młodzi zawodnicy ukończyli regaty zajmując : Patrycja 11,Tosia 20, Mikołaj 21 miejsce. Czy coś z tej próby wyniknie -zobaczymy. W regatach uczestniczył również Kuba który zajał 8 miejsce . W klasie optymist również tym razem z dobrej strony zaprezentował się Wiktor. Zajął 15 miejsce, w jednym z wyścigów udało się wywalczyć miejsce 3.

Zostaw Komentarz