50-lecie Klubu, regaty oldboyów i zakończenie sezonu

wpis w: Informacje | 0

W dniu 22 października w ramach obchodów 50-lecia naszego Klubu odbyły się regaty oldboyów na dziecięcych łodziach klasy OPTYMIST. Łodzie zostały przygotowane przez trenerów i przydzielone startującym w drodze losowania.

Po omówieniu trasy przez Tomka i ustawieniu bojek rozpoczęły się regaty.

Pogoda dopisała, świeciło słońce i wiał lekki przyjemny wiatr. W „ciężkich” warunkach z powodu ciasnych, chybotliwych i nadmiernie zanurzonych łodzi rozpoczął się bój o pierwsze miejsce, które po trzech wyścigach przypadło Wiktorowi Wróblewskiemu.

Miejsce drugie zajął Mariusz Soblik a trzecie Jarosław Sudoł. Oczywiście nie obyło się bez różnych mniej i więcej zabawnych przygód i tak jeszcze przed startem z powodu wywrotki i kąpieli w zimnej wodzie zakończył regaty jeden z zawodników, kolejnego trzeba było wyciągać z łodzi z powodu skurczu, a po zakończeniu wyścigu kolejny zawodnik zaliczył kąpiel w zimnym jeziorze, przytrafiły się również drobne awarie związane z wypadaniem sterów. Było rewelacyjnie, kto nie był niech żałuje.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczał W-ce Burmistrz Nysy Aleksander Juszczyk wraz z komandorem Maksymilianem Siemieniakiem.

Następnie została opuszczona bandera i w ten sposób zakończyliśmy nasz kolejny sezon żeglarski w roku 2011.

Więcej zdjęć w GALERII.

Dodatkowe informacje na FORUM.

Zostaw Komentarz