Puchar Miasta Gdyni — Lasery startują

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

Kolejne regaty z cyklu eliminacji do OOM w Zegrzu.

Gdynia pokazała swoje zmienne oblicze. Pierwszego dnia deszcz i słaby wiatr, drugi dzień — piękna żeglarska pogoda, trzeci dzień to znowu deszcz, lecz ze silnym wiatrem.

Wystartowało czterech zawodników z naszego klubu. Jak zwykle najlepiej żeglował Radek, pływając z każdym dniem coraz lepiej. Kończy regaty na bardzo dobrym szóstym miejscu w klasyfikacji chłopców, co napawa optymizmem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży.

W tej samej klasyfikacji udaje się zdobyć kwalifikacje Kubie Jedynakowi, jednak jego żeglowanie było bardzo nierówne, co dało mu 24 miejsce.

W klasyfikacji Laser 4.7 open Michał Babicz zajmuje 17 pozycję, co na chwilę obecną nie dało kwalifikacji. Jest jednak nadzieja, że ją uzyska, gdyż ustalona kwalifikacja została utworzona niezgodnie z regulaminem i jest szansa, że nasze odwołanie od tej decyzji da pozytywny rezultat.

W klasie Laser Radial wystartował Marek Michalski, zajmując 5 miejsce. Okazało się, że niestety brak treningu był przyczyną nieuzyskania lepszego miejsca.

Na zdjęciu laserowcy po wyścigu (bez Michała, który gdzieś zniknął).

Zostaw Komentarz