Puchar FD w Otmuchowie

wpis w: Informacje, Regaty, Szkółka | 0

W sobotę oraz niedzielę w Jacht klubie OPTY w Otmuchowie odbyły się regaty Puchar FD.

Poranek sobotni przywitał nas rzęsistym deszczem. Wydawało się, że z regat nici, jednak blisko godz. 12:00 pogoda poprawiła się. Deszcz przestał padać, równocześnie wzrastała siła wiatru, osiągając momentami nawet 6-7 stopni w skali Beauforta. Wiatr utrzymał się przez dwa dni. Komisja techniczna oraz WOPR mieli moc pracy przy wyciąganiu wywróconych łodzi.

Nasi zawodnicy na optymistach oraz Radek na laserze wyszli obronną ręką, w komplecie kończąc wszystkie wyścigi. Radek wygrał w klasie wolnej, a optymiściarze zdominowali swoją klasę. Wygrał Marek Żurek, drugi Aleksander Dziura, trzecia Patrycja Bezara, czwarty Michał Babicz. Szóste miejsce zajęła Weronika Zalesińska, co przy jej 30 kg wagi jest dużym osiągnięciem.

W klasie FD dominowali Czesi, a liczba startujących to szok (16 załóg), gdyż w regatach na terenie Polski startuje maksymalnie kilka załóg.