Regaty w Rybniku

wpis w: Informacje, Regaty | 0

Rozpoczęliśmy sezon regatowy tradycyjnym wyjazdem do Rybnika. W dniach 19.04-20.04.2008r odbyły się regaty „Śląski Puchar Optymista”.

Barw naszego klubu broniło 6 zawodników. Dwóch startowało w gr. A, natomiast czterech w gr. B. W bardzo niemiłych warunkach atmosferycznych (opady deszczu oraz zimno) organizatorom udało się rozegrać trzy wyścigi, po rozegraniu których nasi zawodnicy zajęli następujące miejsca:

W grupie A Tomek Brejer zajął 18 miejsce a Radek Krężałek 24 na 46 startujących. Należy nadmienić, że Radek zaprzepaścił szansę zajęcia miejsca w pierwszej piątce, gdyż płynąc w trzecim wyścigu na 1 miejscu popełnił falstart i tak dobre miejsce nie zostało mu zaliczone.

W grupie B startowało 62 zawodników. Najlepiej z naszych zawodników popłynął Marek Żurek, zajmując 10 miejsce, co jest bardzo wartościowym rezultatem, mając na uwadze bardzo krótki okres treningowy przed regatami. 29 miejsce zajął Jakub Jedynak, co jest adekwatne do jego umiejętności.

Pozostali dwoje zawodnicy: Rafał Tokar zajął 55 miejsce, a Tosia Jedynak 58. Ich postawa zasługuje na pochwałę, gdyż ich zadaniem było samodzielne ukończenie wyścigów, co obojgu się udało.

Miłym akcentem zakończonych regat było przyznanie Tosi nagrody dla najmłodszej uczestniczki wśród dziewcząt.

Zostaw Komentarz