Puchar Rybnika – Radek Mistrzem Śląska

wpis w: Informacje, Regaty | 0

W dniach 19.10-21.10.2007 r. na wodach zalewu rybnickiego odbyły się regaty o Puchar Rybnika, które były jednocześnie Mistrzostwami Śląska.

Na regaty pojechaliśmy w sześcioosobowym składzie: Radek Krężałek, Przemek Krawczyk, Tosia i Kuba Jedynakowie, Rafał Tokar oraz Adrian Kurasiewicz.

W pierwszym dniu regat warunki wietrzne były dość cięzkie i nasi adepci żeglarstwa regatowego niestety nie potrafili im podołać. Jedynie Radek, Przemek i Kuba podołali i ukończyli wszystkie wyścigi. Pozostała trójka obserwowała regaty z brzegu.

Drugi dzień regat to warunki, w których wszyscy dawali sobie radę. Niestety zadawalające były jedynie rezultaty Radka, który w ogólnej klasyfikacji został sklasyfikowany na 8 miejscu zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Śląska. Na pochwałę zasługują Rafał, Adrian, oraz Tosia — ukończyli wszystkie wyścigi tego dnia.

Niedziela zakończyła regaty bez wyścigów ze względu na złe warunki regatowe oraz dzień „wyborów”. W regatach startowało około 70 zawodników z całej Polski, Słowacji i Czech.