Jak to było na POGORII

wpis w: Informacje, Regaty | 0

Na zaproszenie Yachtklubu POGORIA w dniach 07 – 08.05.2005 uczestniczyliśmy w regatach pod nazwą Interpuchar Zagłębia.

Na Pogorię pojechali zawodnicy klasy OPTIMIST: Tomek Brejer, Radek Krężałek, Piotr i Kuba Strzeleccy, Przemek Krawczyk i Marek Żurek wraz z Ojcem.

Pierwszego dnia regat pogoda nie rozpieszczała nas. Było wszystko: słońce, deszcz, grad, świeży wiaterek (około 3-4B) jak i totalna flauta. Jednakże udało sie rozegrać cztery wyścigi. I tak na koniec pierwszego dnia sytuacja przedstawiała się następująco: 11 miejsce zajmował Tomek, 12 ( z taką samą ilością punktów, ale z gorszymi miejscami) Kuba, 14 był Radek, 16 Piotr, 20 Przemek i 23 Marek.

W niedzielę od rana lało (nie padało, a lało) przy wietrze około 6-7B i temperaturze bliskiej zeru. W tej sytuacji zaniechano kontynuowanie regat i o godzinie 13 odbyło sie zakończenie regat.

Chłopcy w tych warunkach spisali sie dzielnie, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Marek Żurek, który debiutował w tego rodzaju imprezie. Zdecydowanie poniżej możliwości pływali Tomek i Radek. Stać ich na więcej. Miłym zaskoczenie jest postawa Kuby, oby ten poziom utrzymał do końca sezonu.

Grupką naszą opiekowali sie trenerzy: L. Nowaczyk i J. Szczepankiewicz oraz jako woluntariusz ojciec Marka — Grzegorz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *